Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Çështja çame/ Vasili: Nuk ka inkoherencë qëndrimesh

Nga Klodiana 0

Petrit Vesili i ftuar në emisionin “Arena”, tha se nuk ka inkoherencë qëndrimesh.

Vasili: Një element kulmor është vizita e zt. Meta në vitin 1999 që krijoi një sensibilizim pozitiv të jashtëzakonshëm. U rimor me një dimension shumë të fortë. Vlaga e saj mbajti për një kohë të gjatë. Po kështu me rastin e vizitës së ministrit Panariti, që pati një qasje për t’u mbajtur mend.

Në rastin korrekt kishim të bënim me vazhdimin e një linje. Në mënyrë të qartë, kryetari i Parlamentit vuri në dukje se me Greqinë kemi qasje të kundërta për çështjen. Ne kemi qasje të qartë për këtë çështje. Të tëra rezolutat janë mbështetur nga të gjithë. Nuk ka pasur ndonjë artikulim superior në asnjë vizitë zyrtare në Greqi, me tone të larta.

Vasili theksoi se çështja çame është e qartë dhe askush nuk ka paqartësi, por problemi sipas tij është nga ana greke dhe nëse mund të “çahet” në këtë drejtim.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej