Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Çelet festivali i dritave në Berlin

Nga Klodiana 0

1475318442berlin

Çelet festivali i përvitshëm i dritave në Berlin.

Hapja e fetivalit u realizoi me një show shumëngjyrësh në portën e Brandenburgut.

Festa e dritave do të zgjasë dy javë, ku nuk do të mungojnë spektakle të mrekullueshme ndriçimi, fishekzjarre e drita të çdo lloji.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>