KATEGORI

Dritëshkronja

E fundit/ Shkëputet ashensori në QSUT, plagoset pacienti dhe infermieri (Video)

Një ngjarje e rendë ka ndodhur mesnatën e shkuar në Qendrën Spitalore Universitare ‘Nënë Tereza’.  Mësohet se  në një nga goditna është shkëputur ashensori...

Shihni momentin kur agresorët vrasin të riun në karburant (VIDEO)

Një kamerë e sigurisë regjistroi pamjet tronditëse të një sulmi vdekjeprurës ndaj një burri në një stacion të karburantit në Philadelphia. Dy vrasës të veshur...

Mentor Haziri flet për Eurovisionin: Ronela do të jetë e jashtëzakonshme

Këngëtari i njohur, Mentor Haziri  i ftuar tek ABC-ja e Mëngjesit, foli mes të tjerash dhe për Eurovisionin. Kujtojmë se artisti reagoi ashpër para...

E frikshme/ Rrufeja godet avionin me udhëtarë shqiptarë (Video)

Një avion i nisur nga Aeroporti i Tiranës është goditur nga rrufeja. Fatmirësisht si pasojë e këtij incidenti nuk ka mbetur asnjë i lënduar dhe...

E frikshme/ Krijesa gjigante hedh në erë varkën me turistë (VIDEO)

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur në Meksikë, kur një barkë e vogël që transportonte turistë është goditur rëndë nga një balenë, duke bërë...

Tre gratë në Vlorë kërcënojnë me vetëvrasje, flet bashkëshorti i njërës prej grave

Tre gra janë mbyllur  brenda një dyqani për gati një orë në Vlorë, ndërsa deklarojnë se pronarët e firmave që ndërtojnë pallatin nuk i...

Plagosje për hakmarrje/ Dalin pamjet nga atentati në Pogradec (Video)

Kanë dalë pamjet nga atentati në Pogradec, ku mbeti i plagosur Johan Muçollari.  Sikur duket nga pamjet, ngjarja ka ndodhur në një zonë të...

“Dua të shkoj në shtëpi”/ Publikohet videoja emocionuese e vogëlushes ukrainase në bunker

Ukraina është zgjuar mes sulmeve me raketa ditën e sotme, ndërsa me qindra njerëz gjenden në rrezik. Civilët po kërkojnë ndihmë sa të munden...

Përtej çnjerëzores/ Rusja i jep leje burrit në luftë: Përdhunoi gratë dhe mos thuaj asgjë

Lufta në Ukrainë ka sjellë dëshmi të një makabriteti ç’ njerëzor. Njerëz të vrarë, fëmijë të shkëputur nga familja, gra e vajza të përdhunuara,...

Autorët vepruan në pak sekonda, shihni momentin e vrasjes së Bandullës në Shkodër

Vrasja e Nazmi Bandullës në Shkodër, ka ndodhur në vetëm pak sekonda. Siç shihet edhe në videon e siguruar nga gijotina.com autorët kalojnë para...

Lajmet e fundit

“Nuk dal dot nga shtëpia…”, Luana Vjollca: Tentuan të më përdhunonin në mes të rrugës

Luana Vjollca ka publikuar episodin e dytë të projektit “Thuaje”, ku ka rrëfyer për herë të parë traumën më të madhe që ka përjetuar....

Emrat e PD për Presidentin, Berisha: Një parodi e neveritshme!

Ish-kryeministri Sali Berisha e cilësoi procesin e nisur nga Enkelejd Alibeaj për propozimin e emrave të kandidatëve për Presidentin e Republikës, si një parodi...

“Morën 7 mln euro për festa”, Berisha kërkon shkrirjen e Bordit të çmimeve

Në konferencën nga selia blu, ish-kryeministri Berisha kërkoi heqjen e bordeve për caktimin e çmimeve të karburanteve dhe ushqimeve duke iu referuar deklaratës së...

Gjyqi në Francë kundër Blinken, Berisha: Çfarë më favorizon

Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar sot para gazetarëve ecurinë e procesit gjyqësor në Francë kundër Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken. Berisha tha se...

Michel pro “Open Balkan”: Personalisht e mbështes…

Presidentin i Këshillit Europian, Charles Michel, deklaroi nga Tirana se ai personalisht e mbështet Ballkanin e Hapur dhe ftoi të gjitha vendet për t’iu...