Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Calvin Harris barazon rekordet e Rolling Stones

Nga Klodiana 0

Calvin Harris për herë të tetë në karrierë është i pari në top listën e Mbretërinë e Bashkuar, duke barazuar rekordin e bendit të famshëm Rolling Stones.

 

“Feels”, kënga më e fundit e DJ-të, të cilin e solli në bashkëpunim me Katy Perryn, Pharrellin dhe Big Sean, kanë lënë pas edhe hitin botëror “Despacito”. Kjo do të thotë se Harris është në nivel me Rolling Stones, Oasis dhe Eminem – të cilët gjithashtu kanë qenë tetë herë të parit në ranglistë shkruan BBC.

 

Cliff Richard është i vetmi artist britanik solo para Calvinit – 14 herë i parë në renditjen e listës së Britanisë së Madhe.
Hitet e Calvin Harrisit:
Dance Wiv Me (with Dizzee Rascal, 2008)
I’m Not Alone (2009)
We Found Love (with Rihanna, 2011)
Sweet Nothing (2012)
Under Control (2013)
Summer (2014)
Blame (2014)
Feels (with Katy Perry, Pharrell and Big Sean, 2017)

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej