Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Caktohet data e dasmës së Princit Harry me Meghan Markle

Nga Klodiana 0

Pallati mbretëror “Kensington Palace”, ka konfirmuar zyrtarisht se dasma e Princit Harry me aktoren Meghan Markle do të zhvillohet më 19 maj të vitit të ardhshëm.

Familja mbretërore britanike do të heqë të gjitha shpenzimet për dasmën, përfshir shërbesën kishtare, muzikën, lulet dhe ceremoninë e pritjes.

Markle, një 36-vjeçare protestante, pritet të pagëzohet në Kishën e Anglisë, gjë që do të bëhet përpara dasmës.

Princi dhe aktorja Markle zhvilluan angazhimet e para zyrtare pas fejese në Nottingham, më 1 dhjetor.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej