Ka than' i moçmi: 

“ Hani, vidhni, hiç mos mbeten, mbretër sa të hani veten...”
                                                                                        -Petro Marko

Byroja përjashton Nokën me 10 ditë nga punimet e Kuvendit

Nga Klodiana 0

Byroja e Kuvendit ka përjashtuar Flamur Nokën me 10 ditë nga punimet e Kuvendit. Pesë votat e maxhorancës kanë shkuar për ndëshkimin e Nokës, ndërsa tre vota nga radhët e opozitës, kanë qenë kundër.

Byroja ka rrëzuar kërkesën e PD dhe LSI për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama për fyerje ndaj ish-kryetarit të PD dhe njëherazi ish-kreut të qeverisë, Sali Berisha.

Opozita protestoi edhe gjatë seancës duke kërkuar ndëshkimin e Ramës, çka solli edhe tensione në Kuvend, deri në ndërprerjen e seancës për të rinisur të premten në orën 08:30.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej