Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Bylykbashi: “Vetting”-u i Europës rrëzoi Ramën

Nga Rexhina Biba 0

Në ditën e hyrjes në fuqi të ligjit të “vetting”-ut, nënkryetari demokrat i Komisionit për Reformën në Drejtësi, Oerd Bylykbashi, paralajmëroi se kryeministri Edi Rama do të bëjë çdo përpjekje për ta marrë procesin nën kontroll.

Sipas Bylykbashit vullneti i kryeministrit për të kapur drejtësinë u konfirmua pak ditë më parë nga Këshilli i Europës, i cili refuzoi në bllok tre kandidatët e Shqipërisë për anëtar të Gjykatës së të Drejtave të Njeriut. Sipas Këshillit të Europës përzgjedhja e kandidatëve të Shqipërisë nuk u bë në përputhje me standardet e Strasburgut.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej