Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Bushati i kërkon Metës autorizimin për të filluar negociatat me Greqinë

Nga Media 0

Ditmir Bushati ka kërkuar nga Presidenti Ilir Meta plotfuqishmërinë për nisjen e negociatave të Shqipërisë me Greqinë.

Ministri i Jashtëm kërkon plotfuqishmërinë e autorizuar nga Meta për të filluar negociatat zyrtare me Greqinë, përmes një letre që është dërguar për dijeni edhe kryeministrit Edi Rama.

Në shkresën e Bushatit, kërkohet që negociatat të kryhen nga përfaqësues të Ministrisë së Jashtme, Ministrisë së Mbrojtjes, Ministrisë së Brendshme, Ministrisë së Ekonomisë dhe Institutit të Gjeografisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej