Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bushati i kërkon Metës autorizimin për të filluar negociatat me Greqinë

Nga Media 0

Ditmir Bushati ka kërkuar nga Presidenti Ilir Meta plotfuqishmërinë për nisjen e negociatave të Shqipërisë me Greqinë.

Ministri i Jashtëm kërkon plotfuqishmërinë e autorizuar nga Meta për të filluar negociatat zyrtare me Greqinë, përmes një letre që është dërguar për dijeni edhe kryeministrit Edi Rama.

Në shkresën e Bushatit, kërkohet që negociatat të kryhen nga përfaqësues të Ministrisë së Jashtme, Ministrisë së Mbrojtjes, Ministrisë së Brendshme, Ministrisë së Ekonomisë dhe Institutit të Gjeografisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej