Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Bushati: Gjermanin e solli Partia Demokratike

Nga Rexhina Biba 0

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati akuzon Partinë Demokratike si “sponsor” të deputetit gjerman Gunther Krichbaum, pas deklaratave që ai bëri në lidhje me mos-hapjen e negociatave Shqipëri-BE në muajin dhjetor.

Gjatë fjalës së tij sot në Parlament, Bushati tha se Deputeti i CDU-së gjermane erdhi në vendin me ftesë të fondacionit Konrad Adenauer, një fondacion që njihet për lidhjet me Partinë Demokratike.

Bushati ashtu si edhe kryeministri Edi Rama shprehen të bindur se i vetmi kusht për çeljen e negociatave është “Vettingu”, për të cilin akuzojnë PD dhe Gjykatën Kushtetuese se e mbajnë të bllokuar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej