Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bushati e komenton ngjarjen e Bularatit me një këshillë të ish-kryeministrit britanik

Nga Media 0

Shumë shqiptarë presin nga shteti shqiptar përgjigjie për ngjarjen e djeshme në Bularat, por ashtu si kryeministri Rama që theksoi se situata nuk prek marrëdhëniet e mira mes dy shteteve, edhe Bushati ka një sqarim aspak konkret.

Ai ka shpjeguar qëndrimin e autoriteteve shqiptar duke cituar një shprehje të famshme të ish-kryeministrit britanik Benjamin Disraeli.

“Benjamin Disraeli na la një këshillë për të gjitha kohët: “Rrethanat janë përtej kontrollit njerëzor, por sjellja është pjesë e fuqisë tonë. Ne politikanët gjykohemi vetëm nga veprimet tona për të nxitur ose urtësuar situatat”, shkruan Bushati në Facebook.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej