Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Burri i Ermonela Felajt bëhet prokuror, Alibeaj: Antikushtetuese

Nga Klodiana 0

Lidhur me emërimin si prokuror pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë në Tiranë të bashkëshortit të deputets socialiste, Ermonela Felaj, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj e cilësoi antikushtetues.

Alibeaj thotë se Bledar Valikaj është emëruar si prokuror ndonëse nuk është magjistrat.

“Ai as vettingun nuk e ka kaluar. Nëse vettingu u bë për të emëruar pa vetting dhe në mënyrë jo kushtetuese burrin e Ermonela Felajt atëherë ajo ia ka arritur qëllimit. Që sot Edi Rama ka në drejtësi një ushtar tjetër, burrin e deputetes së tij”,- vijon Alibeaj.

Sipas Alibeajt, kjo është arsyeja që shqiptarët nuk besojnë tek drejtësia e vettingu.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej