Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Burrel/ 5 anëtar të një familjeve bllokohen nga përmbytjet, ushtria vë në dipozicion helikopterin “Cougar”

Nga Skenderi 0

Një familje me pesë anëtar është bllokuar në banesën e tyre si pasojë e përmbytjes në qytetin e Burrelit.

Për shpëtimin e tyre janë nisur forvat ajrore, të cilat kanë vënë në dispozicion një helikopter “Cougar” pasi situatat paraqitet mjaft e rënduar.

Githashtu në Lezhë efektivë të Forcave të Armatosura janë duke punuar tek nënstacioni për të penguar rrjedhjen e ujrave në dy drejtime, në mënyrë që të shmanget përmbytja e qytetit.

Operacioni i ushtrisë për evakuimin e qytetarëve po vijon me të njejtin intensitet dhe në Fushë-Krujë, në zonat në periferi të Tiranës si dhe në  Borizanë dhe Derven.

_ushtria

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej