Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Bulqizë/ Plagosen dy punëtorë kinez nga shpërthimi i gazit në minierë

Nga Ejona 0

 

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në minierën e Bulqizës ku si pasojë kanë mbetur të plagosur dy punëtorë kinez.

Të plagosurit janë dërguar menjëherë në spitalin e Bulqizës ndërsa nuk  dihet gjendja e tyre shëndetësore.

Shkak i shpërthimit mësohet të ketë qenë gazi metan.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej