Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Bulqizë, gjenden të pajetë trupat e tre minatorëve kinezë

Nga Ejona 0

Gjenden trupat e pa jetë të tre minatorëve kinezë, të cilët rezultonin të zhdukuar që prej të shtunës së kaluar në minierën e Kromit në Bulqizë.

Forcat e kërkimit shpëtimit kanë arritur që të gjejnë fatkeqësisht të pajetë trupat e punëtorëve.

Trupat e viktimave u gjetën pas 6 ditësh intensive kërkimi në nivelin 21 të minierës.
Operacioni ka qenë shumë i vështirë për shkak të rjedhjes së gazit metan, por edhe të thellësisë së madhe të nivelit 21 të galerisë.
Minatorët mbetën të bllokuar në galeri pas shpërthimit të gazit.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej