Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Bulqizë/ Autobusi përplaset me një automjet, 6 të plagosur

Nga Klodiana 0

Një aksident automobilistik me pasojë plagosjen e 6 personave, ka ndodhur pasditen e së shtunës në aksin rrugor Bulqizë-Peshkopi, ku një autobus është përplasur me një autoveturë.
Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur  “3 çezmat”, ku autobusi me targa AA 925 FO është përplasur me autoveturën tip “Peugeot” me targa AA 714 MU.

Një prej të plagosurve është dërguar në spital në gjendje të rëndë për jetën.

Shkaqet e aksidentit janë ende të paqarta, policia po punon për zbardhjen e aksidentit.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej