Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Briseida Shehaj tregon pse u largua nga Drejtoria e Tatimeve

Nga Klodiana 0

drejtoresha-e-tatimeve-brisida-shehaj-foto-agim-dobi

Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve ka dhënë dorëheqjen dy ditë më parë, pasi i është propozuar një post më i lartë. Në një prononcim për “Gazetën Shqiptare”, Shehaj ka shpjeguar largimin e saj nga posti i  Drejtoreshës  së Përgjithshme të Tatimeve, këtë detyrë ajo e mbante prej 3 vitesh .

Kryeministri ynë është njeri i surprizave. Mora propozimin për një detyrë më të mirë dhe dhashë dorëheqjen nga Drejtoria e Tatimeve. Akoma nuk e kam marrë me shkrimin vendimin për emërim në detyrën e re. Motivi i largimit nga Tatimet është sigurisht detyra e re, që është më e mirë”, – tha Shehaj.

Nga ana tjetër  ndryshimet e drejtuesve të tjerë kanë qenë surprizë jo vetëm për ata që do të lënë detyrën, por edhe për ata që do ta marrin. Ndërkohë zëvendësministrja e Financave, Irena Beqiri shkon këshilltare pranë kryeministrit Rama. Ndërsa Genc Mete është emëruar zv.ministër te Ministria e Financave.

NDRYSHIMET

Briseida Shehaj do të ulet në postin e zv/ ministres së Ekonomisë.

Vasilika Vjero do të jetë Drejtoreshë e Tatimeve, duke zëvendësuar Shehajn.

Pranvera Fagu do të ulet në postin e Drejtoreshës së Qendrës Kombëtare të Regjistrimit

Bejla Ikonomi do të jetë Drejtoresha e re e Doganave duke zëvendësuar Fagun. Ikonomi qenë këshilltare ekonomike e kryeministrit Rama.

Irena Beqiri do të ulet në postin e këshilltares ekonomike të kryeministrit Rama, duke zëvendësuar Ikonomin.

Genc Meta bëhet zv/ ministër i Financave do të ulet në postin e mbajtur nga Beqiri.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>