Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Brenda “Hotelit fluturues” më të shtrenjtë në botë

Nga Skenderi 0

Ky është avioni më i shtrenjtë në botë.  Ai nuk do të përdoret për udhëtime rutinë, por kryesisht për udhëtime turistike të planifikuara përreth globit.

Për një xhiro 14-ditorëshe me të me destination vende të ndryshme të botës tju kushtojë me një çmin duke filluar nga 50.000 euro.

Avioni ka një super hapësirë ngrënie me karrige lëkure, pjata porcelani dhe një prej restoranteve më të shtrenjtë janë pak nga ato që ofron ky “hotel fluturues” .

Kompania amerikane “Crystal” ka publikuar pak nga ato që do të ofrojë përmes avionit të saj të ri që do të fillojë udhëtimet në vjeshtën e vitit të ardhshëm.

1475083039_avion 1475083052_avion-1 1475083060_avion-2 1475083067_avion-3 1475083077_avion-4 1475083083_avion-5 1475083092_avion-6 1475083099_avion-7

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej