Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Brekushet e Edi Ramës, shkak për dasi kombëtare…

Nga 27-shi 0

Pas një bisede në studio të kryeqeveritarit shqiptar, në lidhje me dertin më të madh që ka zënë shqiptarët, pra për fashionizmin e Edi Ramës, mes krahinave të Shqipërisë kanë nisur dasitë.

Fjala vjen, tironsit e vjetër pyesin përse kryeministri ynë i gjatë (jo vetëm në shtat, por edhe në vepra) u frymëzua vetëm nga brekushet e Myzeqesë dhe jo nga brekushe të ndonjë nahije tjetër?

Fotoja që shoqëron këtë shkrim rrëfen veshje qytetare e burrave të Tironës. Në resme janë pikërisht esnafët Bajram Çela, Halil Çela dhe Muharrem Huta.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej