Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Brad Pitt rikthehet në tapetin e kuq, pa Jolie

Nga Klodiana 0

Brad Pitt është rikthyer në tapetin e kuq, duke iu bashkuar Charlie Hunnam, Robert Pattinson, Sienna Miller dhe Tom Holland në Los Angeles, në premierën e filmit të ri të tyre “Qyteti i humbur i Z-së”.

Kjo shfaqje përbën edhe herën e parë që Pitt del në një tapet të kuq në 4 muajt e fundit. Kompania e tij e produksionit, “Plan B” është pjesë e ekipit që ka prodhuar filmin.

“The Lost City Of Z” bazohet në librin e autorit David Grann, që detajon historinë e vërtetë të eksploratorit Percival Faucett, i cili u zhduk ndërsa ishte në kërkim të një qyteti misterioz në Amazonë, në vitet 1920.

Përpjekjet e tij të para u ndalën para kohe dhe, gjatë një ekspedite të dytë në vitin 1925, Faucett dhe djali i tij Xhek u zhdukën në xhunglën e Mato Grosos.

Në film, Percival luhet nga Charlie Hunnam, Tom Holland luan rolin e Xhekut, ndërsa Sienna Miller luan rolin e bashkëshortes së Percival. “Qyteti i humbur i Z-së” është shkruar dhe drejtohet nga James Gray dhe do të nisë të shfaqet në kinema nga 14 prilli.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej