Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Botohet libri dedikuar jetës së saj, revoltohet Mbretëresha Elizabeth

Nga Klodiana 0

Mbretëresha Elizabeth është revoltuar shumë kur zbuloi se detajet e të brendshmëve të saj kishin përfunduar të shkuara në një libër.

82 vjeçarja Jane Kenton, pronarja historike e markës të të brendshmeve Rigby & Peller, pati guximin për të treguar disa të fshehta në lidhje me udhëheqësit në Buckingham Palace në librin e saj “Storm in a D Cup”. Kaq mjaftoi dhe një stuhi e vërtetë shpërtheu!

Për Rigby & Peller menjëherë u bë revokimi i urdhrit mbretëror, një lloj “licencë zyrtare” për furnizuesit e familjes mbretërore, një privilegj që kompania kishte që nga viti 1960.

Një reagim ndoshta i ekzagjeruar, por që është në përputhje me durimin dhe karakterin e vrullshëm të Mbretëreshës Elizabeth.

Megjithatë, Jane Kenton është justifikuar, pasi sipas saj nuk është zbuluar asgjë pikante, si përshembull madhësia e gjoksit të Mbretëreshës dhe aq më pak shijet e saj përsa i përket të brendëshmëve.

Por libri ka të tjera detaje kompromentuese. Sipas autores duket se Princesha Diana kishte një zakon për të kërkuar postera me modele gjysmë-lakuriq, për t’ia dhuruar në atë kohë djemve të saj adoleshentë, William dhe Harry.

Të vërteta apo të sajuara, Buckingham Palace në deklaratën e tij zyrtare ka qenë e qartë: “Libri nuk është i pëlqyer.”

/top-channel.tv/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej