Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Bonucci, kapiteni i ri i Milanit

Nga Klodiana 0

Leonardo Bonucci është kapiteni i ri i Milanit. Zërat se do e mbante ai fashën e kapitenit dolën që kur mbrojtësi u transferua nga Juventusi te kuqezinjtë, por vetëm të mërkurën erdhi zyrtarizimi.

Në ndeshjen e parë si titullar të tij me kuqezinjtë, miqësorja ndaj Betisit në Katania, u zbulua vendimi i klubit për t’ia besuar Bonuccit shiritin e kapitenit.

Numri 19 i Milanit e merr fashën nga Riccardo Montolivo.

Kuqezinjtë humbën miqësoren ndaj Real Betis me rezultatin 2-1. Ishte VAR-i ai që i anuloi një gol të Andre Silvës kuqezinjve në pjesën e parë dhe i akordoi 11-metërshin që vendosi takimin skuadrës spanjolle. Goli për Milanin u shënua po me 11-metërsh nga Andre Silva.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej