Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bombë biznesit të gruas së politikanit të njohur në Athinë

Nga Media 0

Një bombë artizanale ka shpërthyer në biznesin e bashkëshortes së politikanit të njohur grek, kryetar i partisë opozitare “Demokracia e Re”, Kyriakos Micotakis.

Sulmi ndodhi rreth orës 03.00 të mëngjesit, në rrugen “Taki”, në lagjjen Psiri të Athines.

Siç raportojne mediat greke, sulmi u krye ndaj zyrave të biznesit të saj me veshje të markes “Zeus-Dhion”, me një bombë artizanale e përbërë prej një kallëpi dinamit dhe disa bombula gazi, të lidhura me një sahat.

Prej shpërthimit nuk pati dëme në njerëz, por vetëm fasada e godinës u dëmtua.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej