Ka than' i moçmi: 

“Kur një komb e humb gjuhën, humb dhe veten"

                                                                                       -Sami Frasheri

Bomba e plumba gjatë faljes së namazit, 184 viktima në Egjipt (foto)

Nga Media 0

Ka rezultuar tragjike falja e kësaj të premteje në një xhami të Egjiptit.

164 persona kanë mbetur trë vdekur dhe mbi 100 janë plagosur si pasojë e një sulmi  me bombë dhe plumba.

Besimtarët po falnin falnin namazin e së premtes, kur shpërtheu bomba, ndërsa në tentativë për t’u larguar ata janë sulmuar dhe me breshëri plumbash.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej