Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

BLG Vinalbany kryen homazhe Çamëve shqiptarë

Nga Klodiana 0

Me panairin e dytë lidhur me botën e verës, e cila ka pasur që pjesën e parë muajit të kaluar një sukses të madh duke pasur një publik të madh po ashtu edhe operatorë profesionale.

Ky panair  do të mbahet për dy ditë rradhazi me ndërrmarje të tjera prodhuese verërash në zonën e Lombardisë.

BLG ka vendosur të kryej homazhe një rajoni historik të Shqipërisë, e cila ka qenë në të shkuarën e përndjekur nga persekutimet dhe shfarosjet; Çamëria, është emri i rajonit,  i cili do të jetë i pranishëm në këtë ngjarje përmes ekspozitës së kostumeve popullore, e cila po zhvillohet në Lombardi ku mund të shihni nga afër dhe prekni një pjesë të historisë që nuk është treguar aq shpesh në sytë e të gjithë botës.

https://blgholding.wordpress.com/2018/03/14/blg-vinalbany-rende-omaggio-ai-cam-albanesi/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej