Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Bilanci i 2016/ Tahiri: Kemi sekuestruar 46.7 milionë euro pasuri dhe asete kriminale

Nga Skenderi 0

Tahiri: Ndryshuam mentalitetin për policinë e shtetit

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri u shpreh  se viti i kaluar ishte një vit që, falë punës së palodhur, e nxori policinë nga rrënimi dhe degradimi profesional.

Në një konferencë për shtyp Tahiri tha se policia sot është shumë më e përkushtuar dhe se është rritur besimi dhe pritshmëria e publikut për zgjidhjen e problemeve nga policia, fitorja jonë më e madhe është mentaliteti.

Tahiri shtoi se 46.7 milionë euro pasuri dhe asete kriminale janë sekuestruar gjatë vitit 2016, dhe nënvizoi gjithashtu se policia po forcon kapacitetin për të shkuar drejt peshqve të mëdhenj.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej