Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Bie suvaja e tavanit në një shkollë në Tiranë, lëndohet mësuesja

Nga Media 0

Një mësuese në kryeqytet është lënduar pasi ka rënë suvaja e tavanit të një klase.

Ngjarja ka ndodhur në shkollën “Osman Myderizi”  ndërsa kanë shpëtuar mrekullisht pa lëndime nxënësit.

Nga ngjarja ka mbetur e dëmtuar mësuesja E. P., e cila ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej