Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Betis i shënon 4 gola Barçës në “Camp Nou”

Nga Klodiana 0

Betis ka fituar 3-4 ndaj Barcelonës në “Camp Nou”, duke i shkaktuar humbjen e dytë në kampionat katalanasve.

Messi nuk i mjaftoi Barçës, edhe pse në rikthimin e tij shënoi dy gola, një prej të cilëve me penallti.

Junior, Joaquin, Lo Celso dhe Canales shënuan për miqtë, të cilët vinin nga 4 ndeshje radhazi pa fitore. Ndërsa për Barcelonën shënoi edhe Arturo Vidal.

Pavarësisht humbjes, Barcelona ruan kryesimin e kampionatit spanjoll me 24 pikë, një më shumë sesa Atletico Madrid e vendit të dytë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej