Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Berisha: Rama më parë vret veten se lë karrigen e pushtetit

Nga Loneta 0

Ish-kryeministri Sali Berisha inkurajoi mbështetësit e opozitës të cilët  vijojnë qëndresën në çadër për votën e lirë. Berisha shprehu bindjen se kryeministri Edi Rama më parë vetëvritet sesa lë karrigen e pushtetit.

“ Beteja është e ashpër. Edi Rama më parë vret veten sesa ikën. Tentativa, ai ka patur jo njëherë gjatë jetës. Për të ikur nuk ikën, për të dëgjuar zërin tonë nuk e dëgjon. Por unë e garantoj se do ta bëjmë të dëgjojë zërin tonë.E garantoj se do ta dëgjojë, por më mirë ta dëgjojë në kohë sesa atëherë kur t’ia presë vetes tëmthat. Uroj t’i vijë mendja dhe të pranojë zgjidhjen e ofruar, asgjë tjetër vetëm votën e lirë. Vota e lirë është kushti i të gjitha kushteve për Shqipërinë europiane, Shqipërinë e stabilitetit, për zhvillimin dhe të ardhmen e Shqipërisë”- u shpreh Berisha.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej