Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Berisha: Problemet me Greqinë nuk zgjidhen me megafon

Nga Skenderi 0

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka kritikuar qëndrimin e qeverisë shqiptare në raport me Greqinë.

Gjatë fjalës së mbajtur në Kuvend Berisha tha se nuk mund të zgjidhjen problemet me fqinjët me megafon, dhe duke u marrë me Vangjel Dule, pasi ai nuk është Greqia, dhe ju (PS) e keni bërë një hero të helenizmit botëror.

Më pas Berisha deklaroi: “Duhet lexuar me kujdes raporti i KE se çfarë bëni. Çdo gjë duhet të trajtohet me dinjitet dhe seriozitetin më të madh, por jo me megafon. Ju vazhdoni dhe merrni ndonjë lavdërim poshtë dhe përpjetë, por pastaj lexoni pak këto pika. Janë meritë e Edi Ramës.”

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej