Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Berisha: Nuk mund të shkelësh mbi gjakun e çamëve

Nga Luljeta Progni 0

Kryeministri, Sali Berisha, duke folur gjate nje seance parlamentare, ku eshte diskutuar marreveshja per projektin “Linja unazore, 110 kilovolt ne Shqiperine Jugore”./r/n/r/nFormer Prime Minister Sali Berisha, speaks during a parliamentary session.

Ish-kryeministri akuzon qeverinë e majtë se e varrosi Çështjen Çame

Ish-kryeministri Berisha tha sot në Kuvend se qeveria socialiste e ka varrosur Çështjen Çame. Nuk dihet se kujt i referohet, qëndrimeve të Ramës e Bushatit që kanë kërkuar nga pala greke zgjidhjen e kësaj çështjeje, apo deklaratave të Metës në vizitën e fundit në Greqi, i cili ishte më afër qëndrimit grek që Çështja Çame nuk ekziston.

Berisha tha sot: “Qeveria socialiste që erdhi pas nesh, u thotë grekëve që nuk ekziston Çështja Çame. Nuk mund të thuhet se Çështja Çame nuk ekziston, nuk mund të shkelësh mbi gjakun e çamëve“, tha sot në Kuvend Berisha.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>