Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Berat, dënohet me 3 vjet burgim ish-gjyqtari, Shyqyri Çobo

Nga Ejona 0

Ish-gjyqtari i Beratit, Shyqyri Çobo është dënuar me 3 vjet burgim nga Gjykata e Krimeve të Rënda

Trupa gjykuese ka shpallur fajtor ish-gjyqtarin për konsumimin e veprës penale të “Korrupsionit pasiv të gjyqtarit….” në formën e kërkimit të favoreve seksuale.

Çobo përfiton nga gjykimi i shkurtuar dhe i mbetën vetëm 2 vite nga dënimi.

Ndërkohë Gjykata ka vendosur të pezullojë dënimin, duke e kaluar pjesën e mbetur të dënimit në shërbim prove.

Berat, pezullohet nga detyra një gjyqtar, kërkoi favore seksuale

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej