Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Beqir Nuredini: Ilir Meta shkoi të flerë me mullixhinë

Nga 27.al 0

1472742_10204935233728522_2757335970181219289_n

Kryetari i Rrogozhinës, Beqir Nuredini ka reaguar ashpër ndaj qëndrimit amfib të Ilir Metës gjatë vizitës së tij në Athinë.

Sipas të zgjedhurit vendor të PDIU-së, Çështja e shqiptarëve të Çamërisë është çështje e dinjitetit njerëzor e kombëtar dhe jo peng i mediokritetit të politikës së ditës.

Më poshtë deklarimet e Beqir Nuredinit në rrjetet sociale:

“Me qetësi e dashuri” ju thotë Ilir Meta grekëve, a thua se po bën pazarin e radhës mes Bashës e Ramës…
Po a e di o zotëri që Çështja e shqiptarëve të Çamërisë është çështje e dinjitetit njerëzor e kombëtar?

Me titullin kryetar i Kuvendit të Shqipërisë nuk mund të sillesh si ai që “për inat të sime vjehrre shkon e flen’ me mullixhinë”.

Në këtë rast, është meskinitet dhe mediokritet i madh të kufizosh Çështjen Kombëtare me disa llogari elektorale.

Çështja Çame në këtë vend ka qenë përherë peng i humorit politik dhe interesave mediokre të lidershipit.

Ndoshta tani që erdhi ora europiane e kësaj tragjedie që kërkon zgjidhje, ata që vendosin shkopinj në rrota ngjajnë më së shumti si Mbreti lakuriq.

https://www.facebook.com/bushi.nuredini?fref=nf&pnref=story.unseen-section

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>