Ka than' i moçmi: 

"Shqipëria është një vend i bekuar me njëmijë bukurira, shkelur nga turma e cila ushqen njëfarë urrejtje ndaj bukurisë".

                                                                                       -Faik Konica

Bën simbolin e shqiponjës, adoleshentin e përzënë nga Greqia

Nga Arben Llalla 0

Një djalosh shqiptar vetëm 17 vjeç, është përzënë nga Greqia, sepse ka guxuar të bëjë simbolin e shqiponjës nën flamurin e Greqisë. Ngjarja ka ndodhur në një ishull të vogël, në Portin Paksu përballë Pargës së Çamërisë.

Gjykata greke ka vendosur dëbimin e të riut duke e shpallur “non grata”.

Sesi një adoleshent mund të shpallet “non grata” dhe të dëbohet, sepse nuk mohon kombësinë e tij të origjinës, këtë vetëm një gjykatës grek mund ta dijë.

http://www.kerkyrasimera.gr/index.php/en/topika/koinonia/item/4789-17xronos-alvanos-stous-paksoys-ekane-ton-aeto-kato-apo-ti-galanolefki

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej