Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Befason mbretëresha Elizabeth II, e pranishme në javën e modës në Londër (film)

Nga Klodiana 0

Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth II, ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve pasi është shfaqur në rreshtin e parë të një pasarele në javën e modës në Londër.

Në krah të kryeredaktores së “Vogue”, 91-vjeçarja ndoqi sfilatën e stilistit të ri Richard Quinn. Në përfundim të shfaqjes, Elizabeth II i dha çmimin “Mbretërsha Elizabeth II” dizajnerit Quinn.

“Buckingham Palace” përmes një deklarate njoftoi se ky çmim është krijuar për të njohur rolin e industrisë britanike të modës në shoqëri dhe diplomaci. Ai do t’i jepet çdo vit një stilisti të ri britanik, që shfaq talent të jashtëzakonshem dhe origjinalitet.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej