Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

Bashkia Tiranë rikostrukton kopshtin në zonën e Bregut të Lumi

Nga Skenderi 0

Bashkia e Tiranës ka rikonstruktuar kopshtin “Pinoku”  në zonën e Bregut të Lumit.Ky kopsht  frekuentohet nga rreth 180 fëmijë, 33 prej të cilëve vijnë nga komuniteti rom dhe egjiptian.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, dhe deputeti i PS, Rakip Suli, vizituan ambientet e rikonstruktuara të kopshtit dhe u shprehën të kënaqur për premtimin e mbajtur.

” Kemi arritur në një ditë të mirë për Tiranën, ku po punojmë me të njejtin standard e cilësi si në infrastrukturë, ashtu edhe në mësimdhënie”, tha Veliaj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej