Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Bashkia jep 35 milionë lekë për restaurimin e shtëpisë së Enver Hoxhës në Gjirokastër

Nga Ejona 0

Bashkia e Gjirokastrës ka nisur punën për restaurimin e shtëpisë së lindjes së udhëhëqesit komunist, Enver Hoxha aktualisht Muzeu Etnografik i Gjirokastrës.

Për punimet e këtij objekti është parashikuar një fond prej 35 milionë lekësh të vjetra.

Ndërhyrja për përmirësimin e ndërtesës është fokusuar kryesisht tek çatia e ndërtesës, për të vijuar më pas edhe në brendësi të saj.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej