Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Basha: Zgjedhjet e lira, kusht kryesor për hapjen e negociatave me BE

Nga Klodiana 0

Parlamenti Europian ka theksuar sërish se zgjedhjet e lira dhe të ndreshme janë kusht kry​esor për hapjen e negociatave të BE-së me Shqipërinë”, ka deklaruar kreu i PD-së, Lulzim Basha.

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Basha tha se ky kusht vërteton edhe një herë se plani i Edi Ramës për të manipuluar, vjedhur dhe shkatërruar zgjedhjet është rrënues për të ardhmen e Shqipërisë.

Katër vjet qeverisje nga Edi Rama e ka detyruar Evropën t’i vendosë Shqipërisë një kusht elementar demokratik: zgjedhjet e lira“, tha Basha në rrjetin social Facebook.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej