Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Basha thirrje Ramës nga Laçi: Përballu me qytetarët që i ke lënë në mëshirë të fatit

Nga Rexhina Biba 0

basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pa sot nga afër situatën e krijuar nga përmbytjet në zonën e Laçit.

Basha akuzoi Kryeministrin se nuk ia ka dhënë asnjë ndihmë apo mbështetje financiare familjeve të përmbytura dhe se i ka lënë qytetarët në mëshirë të fatit.

Gjithashtu Kreu i PD-së i bëri thirrje Ramës të përballet me qytetarët e mos fshihet pas takimeve ku u mohon fjalën atyre që i thonë të vërtetën.

Basha: “Edi Rama sa rri në televizor e flet për investime imagjinare të shkojë në Laç e të shikojë impaktin e “investimeve” të tij. Qindra familje janë në ujë e qindra të tjera në rrezik permbytje. Asnjë ndihmë nga qeveria, asnjë mbështetje financiare dhe pse brenda një viti janë përmbytur pesë herë. Përballu me qytetarët që i ke lënë në mëshirë të fatit, mos u fshih pas regjisë qendrore me pseudo takime ku atyre që të thonë të vërtetën u mohon të drejtën e fjalës.”

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>