Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Basha: Rama, “noter province”

Nga Skenderi 0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka deklaruar se se eshte i gatshem te kontribuoje per krijimin e nje qeverie teknike qe do te pergatise zgjedhjet e ardhshme parlamentare./r/n/r/nLeader of the Democratic Party Lulzim Basha, speaks during a press conference offering to contribute to the establishment of a technical government that would prepare the upcoming parliamentary elections.

Kryetari i PD-së Lulzim Basha e quajti “noter province” kryeministrin Rama.

Në një dalje publike nga selia PD,Kreu demokrat ngriti dhe një pyetje për kundërshtari i tij politik Edi Ramëm.

“Sa është shifra e investimeve që ka sjellë në këto 3 vite 4?”

Ndërkohë gjatë pyetjs që ngriti Basha bëri dhe vetë një kontatin se si është gjëndja e investimeve sipas tij.

Basha: “Është 10 herë më e vogël sesa në 8 vite parardhëse sepse është përkujdesur për të mbështetur investimet e klientëve të tij. I vetmi investim i tij janë fasadat dhe bumi i investimeve është droga, kthimi i Shqipërisë në plantacion gjigant droge e vetmja gjë”.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>