Ka than' i moçmi:

"“Harrojmë se ditët tona janë të matura dhe se gërshëra e shtrigës kohë është gjithnjë gati të presë fillin e gjëllimit.”

-  Mid’hat Frashëri

Basha prezanton kandidatin për kryebashkiak të Kolonjës

Nga Skenderi 0

Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe Oerd Bylykbashi, duke folur per mediat, pas nje mbledhje te grupit parlamentar te PD, ku eshte vendosur qe opozita do te votoje neser ne Kuvend, ligjin per Strukturen e Posacme Antikorrupsion (SPAK). /r/n/r/nLeader of PD, Lulzim Basha and Oerd Bylykbashi,speaking for media, after a meeting of the DP parliamentary group, where it was decided that the opposition will vote tomorrow in Parliament, the law on the Special Structure Anticorruption (SPAK).

Kryetari  i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka propozuar Dritan Hajron si kandidat për kryetar bashkie në Kolonjë. Kandidati Hajro është propozuar nga Partia Agrare Ambientaliste e drejtuar nga Agron Duka.

Basha u shpreh se Hajro vjen nga një background i majtë, por ndan me ne demokratët, ndan me të djathtën shqiptare, me koalicionin tonë opozitar domosdoshmërinë e përballjes me të keqen që kemi përballë.

Lulzim Basha: “Kandidati është i propozuar nga PAA dhe i miratuar nga kryesia e degës së Ersekë është z.Dritan Hajro. Ai vjen nga një background i majtë, por ndan me ne demokratët, ndan me të djathtën shqiptare, me koalicionin tonë opozitar domosdoshmërinë e përballjes me të keqen që kemi përballë. Domosdoshmëri e qendresës, refuzimit dhe përballjes me Edi Ramën, me krimin, me drogën, me korrupsionin.

Zgjedhjet e parakohshme për Bashkinë e Kolonjës vijnë pas ndarjes së parakohshme nga jeta të kryebashkiakut Arben Malo.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>