Ka than' i moçmi: 

“Kur një komb e humb gjuhën, humb dhe veten"

                                                                                       -Sami Frasheri

Basha prezanton kandidatin për kryebashkiak të Kolonjës

Nga Skenderi 0

Kryetari  i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka propozuar Dritan Hajron si kandidat për kryetar bashkie në Kolonjë. Kandidati Hajro është propozuar nga Partia Agrare Ambientaliste e drejtuar nga Agron Duka.

Basha u shpreh se Hajro vjen nga një background i majtë, por ndan me ne demokratët, ndan me të djathtën shqiptare, me koalicionin tonë opozitar domosdoshmërinë e përballjes me të keqen që kemi përballë.

Lulzim Basha: “Kandidati është i propozuar nga PAA dhe i miratuar nga kryesia e degës së Ersekë është z.Dritan Hajro. Ai vjen nga një background i majtë, por ndan me ne demokratët, ndan me të djathtën shqiptare, me koalicionin tonë opozitar domosdoshmërinë e përballjes me të keqen që kemi përballë. Domosdoshmëri e qendresës, refuzimit dhe përballjes me Edi Ramën, me krimin, me drogën, me korrupsionin.

Zgjedhjet e parakohshme për Bashkinë e Kolonjës vijnë pas ndarjes së parakohshme nga jeta të kryebashkiakut Arben Malo.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej