Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Basha nga Fieri: Bashkohemi më 18 Shkurt për t’i dhënë fund qeverisë Rama

Nga Skenderi 0

Kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se Edi Rama ka frikë nga zgjedhjet e lira dhe të ndershme.

Gjatë një takimi me strukturat e Partisë Demokratike në qytetin e Fierit , Basha akuzoi kryeminstrin se po mban ministër të Brendshëm njeriun që e tregojnë me gisht, sipas Bashës, të gjithë partnerët tanë si njeri i lidhur me krimin, për të vjedhur votat.

Më tej krye demokrati u bëri thirrje qytetarëvë që t’i bashkohen opozitën në protestën e 18 Shkurtit, sipas tij për t’i dhënë fund diktatit.

Dy janë rrugët, vijon Basha, të bëjmë numërim elektronik dhe zgjedhje të lira e të ndershme ose do të jenë vetë qytetarët që do të marrin në dorë fatin e tyre“.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej