Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët tregojnë çka s'duhet, e fshehin atë çka e di e tërë bota."

- At Gjergj Fishta   

Basha: Krimi dhe droga po vë në rrezik integrimin e vendit

Nga Rexhina Biba 0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, duke folur ne nje konference shtypi ku deklaruar se eshte pesfishuar siperfaqja e mbjelle me droge, ne krahasim me vitin e kaluar./r/n/r/nLeader of PD, Lulzim Basha, speaking at a press conference where it is stated that is quintupled land surface planted with drugs, compared with last year.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar me krerët lokalë të kësaj partie, fukusi i të cilit ishte aksioni politik i opozitës, ku pritet të përfshihen edhe qytetarët. Basha tha se realiteti në Shqipëri, ku po lulëzon krimi dhe droga po vë në rrezik integrimin e vendit.

“Do të konkludojmë me vendime e duhura si për aksionin politik ashtu si përsa i përket alternativës, programit, ekipit tonë të ri. Lajmet e këtyre ditëve nuk janë lajme të mira. Ky realitet po vë në rrezik integrimin e vendit”, tha Basha.

Basha tha më tej se realiteti i drogës e krimit po theksohet nga Europa. “Rama në vend që të reflektojë, fsheh realitetin”, tha ai.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>