Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët tregojnë çka s'duhet, e fshehin atë çka e di e tërë bota."

- At Gjergj Fishta   

Basha: Kjo qeveri është shkëputur tërësisht nga realiteti i qytetarëve

Nga Skenderi 0

Kryetari i PD, Lulzim Basha duke folur per gazetaret, ku ka deklaruar se projekt buxheti i qeverise per vitin e ardhshem, parashikon perseri rritje taksash. /r/n/r/nLeader of the Democratic Party Lulzim Basha, speaks to reporters, in which he declared that the draft budget of the government for next year, predicts tax increase again.

Lulzim Basha akuzoi Kryeministrin Rama se ka harxhuar 100 milionë euro në vit për zyra, për orendi, për makina, për karburant, për bileta avionësh.

Në takimin që zhvilloi me banorët e lagjes Zinxhira në Gjirokastër Basha u shpreh se në qeverinë tij, qëllimi do të jetë të mos ketë asnjë familje pa bukë, pa ujë e pa drita, dhe ne do bëjmë gjithçka që buxheti i shqiptarëve të shkojë në radhë të parë aty ku shqiptarët kanë më shumë nevojë.

Gjithashtu kryetari i Partisë Demokratike theksoi se kjo qeveri është shkëputur tërësisht nga realiteti i qytetarëve, që prej ditës së parë, me vullnetin e saj. Ky kryeministër është izoluar nga hallet e shqiptarëve prej ditës së tij të parë në zyrë.mesazhin e hapjes, të bashkimit dhe qëndrimit pranë njerëzve.

“Sot shpresa po vdes për shkak të politikës së papërgjegjshme që po e vret, një politikë që promovon të keqen dhe i thotë ndal të mirës. Ky është instrumenti, ky është çelësi për të thyer ciklin vicioz të tranzicionit”, u shpreh Basha.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>