Ka than' i moçmi:

"“Harrojmë se ditët tona janë të matura dhe se gërshëra e shtrigës kohë është gjithnjë gati të presë fillin e gjëllimit.”

-  Mid’hat Frashëri

Basha: Banditët e qeverisë pengojnë drejtësinë. Vendi i zhytur në krim.

Nga Skenderi 0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka deklaruar se se eshte i gatshem te kontribuoje per krijimin e nje qeverie teknike qe do te pergatise zgjedhjet e ardhshme parlamentare./r/n/r/nLeader of the Democratic Party Lulzim Basha, speaks during a press conference offering to contribute to the establishment of a technical government that would prepare the upcoming parliamentary elections.

Kreu i Partisë Demokratike , Lulzim Basha ka akuzuar qeverinë Rama për degradimin e situatës së rendit dhe sigurisë në vend.

Basha tha se kur 3 shtetas u vranë me armë dje, Edi Rama nxorri një zhgarravinë duke thënë se po vendos rendin, se numri i vrasjeve është ulur.

Ai gjithashtu tha se këtë pasiguri totale në vend e ka mbjellur Rama  , me kanabizimin e vendit, me sprapsjen e ligjit dhe me rreshtimin e tij dhe Tahirit në krah të krimit”

Kreu Demokrat u shpreh se dje policia, me urdhër të Ramës e Tahirit, i ka bërë rezistencë drejtësisë, duke penguar hetimin e duke mbrojtur 11 tonelata me drogë në Vlorë. Një bandit i qeverisë i del para prokurorit në Mat dhe me armë në dorë i pret rrugën drejt parcelave me kanabis.

Ky është shteti i Edi Ramës, ndërkohë që ai llomotit në Kuvend për drejtësinë, përfundoi fjalën Basha

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>