Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Barcelona përmbys Gladbachun , kryeson grupin C

Nga Klodiana 0

53040604-610x400

Janë shënuar 28 gola në javën e dytë të champions league.

Përballja mes Barcelonës dhe Borussia Monchengladbach ka përfunduar në rezultatin 2:1 e luajtur në Gjermani. Pas kësaj fitoreje Barcelona ka dalë në krye të grupit C. Edhe pse në munges të Lionel Messi, Barcelona arriti të dalë triumfuese në  Borussia Park.

Në pjesën e parë ishte ishte skuadra gjermane ajo që kaloi në epërsi me golin e shënuar nga  Thorgan Hazard në minutën e 34.

Në pjesën e dytë blaugranët bënë atë që dinë të bëjnë më mirë, të kthenin rezultatin dhe të fitonin me dy gola të shënuar nga Arda Turan dhe Gerard Pique.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>