Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Barcelona “ndez” merkaton e janarit, gati afrimi i dy mesfushorëve

Nga Klodiana 0

Barcelona duket se do të jetë skuadra që do të “ndezë” merkaton e janarit, pasi është shumë pranë mbylljes së marrëveshjes për transferimin e dy mesfushorëve më të kërkuar në Europë.

I pari është Adrien Rabiot, mesfushori francez i Paris Saint Germain, që ka prishur marrëdhënien me klubin kryeqytetas dhe pritet ta largohet drejt Katalunjës që në muajin janar.

Tjetri është holandezi Frenkie De Jong, për të cilin katalanët kanë ofruar rreth 60 milionë euro, për ta marrë që në muajin janar, ndonëse kjo tratativë është komplikuar në orët e fundit.

Kjo pasi në garë është futur edhe Bayern Munchen, që ka rritur ofertën në 70 milionë euro dhe rrezikohet të krijohet një ankand i vërtetë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej