Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Banorët e Klosit bllokojnë rrugën nacionale Peshkopi-Tiranë: Na kanë ngordhur gjedhët

Nga Skenderi 0

capture

Banorët e Klosit kanë protestuar paraditen e sotme, duke bllokuar për rreth një orë, rrugën nacionale Peshkopi-Tiranë, në vendin e quajtur “Klos Katund”, për arsyen  se u ka ngordhur bagëtia si pasojë e mos vaksinimit nga Ministija e Buqësisë, për sëmundjen e “dermatoza nodulare të gjedhit”.

Banorët kërkojnë takim me ministrin e Bujqësisë, për të gjetur një zgjidhje, ose në të kundërt do të bllokojnë sërish rrugën.

Edhe pse në zona të tjera Ministria ndërmori një nismë për vaksinimin e bagëtive, në këtë zonë ata nuk e kanë realizojmë këtë proçes.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>