Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Banorët e Klosit bllokojnë rrugën nacionale Peshkopi-Tiranë: Na kanë ngordhur gjedhët

Nga Skenderi 0

Banorët e Klosit kanë protestuar paraditen e sotme, duke bllokuar për rreth një orë, rrugën nacionale Peshkopi-Tiranë, në vendin e quajtur “Klos Katund”, për arsyen  se u ka ngordhur bagëtia si pasojë e mos vaksinimit nga Ministija e Buqësisë, për sëmundjen e “dermatoza nodulare të gjedhit”.

Banorët kërkojnë takim me ministrin e Bujqësisë, për të gjetur një zgjidhje, ose në të kundërt do të bllokojnë sërish rrugën.

Edhe pse në zona të tjera Ministria ndërmori një nismë për vaksinimin e bagëtive, në këtë zonë ata nuk e kanë realizojmë këtë proçes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej