Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Banorët e fshatit Bregas bllokojnë punimet e TAP: Na kanë prishur rrugën

Nga Skenderi 0

Banorët e fshatit Bregas të Njësisë Administrative Velabisht në bashkinë e Beratit janë ngritur në protestë përshkak se TAP sipas tyre u ka prishur rrugën.

Banorët deklarojnë se rrugën që i lidh me qytetin e Beratit e kanë rregulluar me investimet e tyre dhe rruga është shkatëruar gjatë punimeve të TAP.

Ata  kanë bllokuar për disa minuta punimet e Gazësjellësit TAP. Gjithashtu ata thonë se nuk do të marrin pjesë në zgjedhje nëse rruga nuk do të rregullohet.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej