Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Banorët e Astirit pengohen për të shkuar në protestë, përplasje me policinë

Nga Klodiana 0

Banorët e zonës së Astirit janë përplasur me policinë, pasi banorët po kërkojnë të marshojnë dhe përpiqen të përcajnë kordonin e policisë.

“Mos na provokoni nuk po ju bëjmë gjë. Nuk kemi punë me ju me Policinë e shtetit. Hapni rrugën, na lini të protestojmë”, shprehen banorët.

Në krye të protestës qëndron dhe Dorian Protoduari, ndërkohë nga policia është dhënë urdhër të ndërtohen një kordon tjetër. Proroduari u shpreh se banorët e Astirit janë taksapagues të rregullt dhe kanë të drejtë legjitime për të protestuar.

Qytetarë të ndryshëm raportojnë se e gjithë Tirana ndodhet në shtetrrethim për shkak se janë bllokuar disa linja të urbaneve, çka ka shkarkuar një kaos për të gjithë kryeqytetasit. Linjat urbane nuk kalojnë në asnjë nga rrugët e qendrës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej