Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Balla: PD po i bënë reklam ministrit Beqaj

Nga Klodiana 0

Me gjithë këtë zhurmë që po bënë opozita në sallë po i bënë më shumë reklamë ministrit Ilir Beqaj, ka thënë nga foltorja e kuvendit Taulant Balla.

Për mënyrën se si e kundërshtoni ju dy folëset të fundit Beqajn, më shumë i bëni reklamë sesa për opozitë. Që kur PD ka nisur të shqetësohet për strukturat e PS në Tropojë? Shikoni strukturat tuaja. Sjelljet kamikaze të Aldos u përdori kryetari i grupit parlamentar. Pse? Sepse në momentin fundit salla e Kuvendit të Shqipërisë iu urua mirëseardhje e kryetares së komisionit Giku. Menjëherë nga rreshti i dytë u dha kushtrimi që ‘o burra të prishin seancën. I pari që respekton urdhrin për shkatërrim është kryetari i grupit parlamentar zgjedhur në këtë detyrë prej 2013 me arsye se di të bëjë sherr mirë. Incidenti në sytë e kryeares së politikës së jashtme franceze është një urdhër politik i mirë strukturuar”, tha Balla.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej